[Toplam:7    Ortalama:5/5]
açık yeşil muhabbet kuşu

Genel Özellikleri

Açık yeşil muhabbet kuşları adından da anlaşılacağı üzere açık yeşil renkli bir kuştur. Yaşam ömürleri ortalama olarak 5 ile 8 yıl arasında bir süreyi kapsamaktadır. Ancak bu süre sağlıklı şartlar altında (sağlıklı beslenme, stressiz bir ortam vs) 12-15 yıla kadar çıkabilmektedir. Ortalama vücut uzunlukları 18 cm’dir. En kolay konuşabilen muhabbet kuşlarıdır, içinde tekrar eden heceleri bulunduran kelimeleri ezberlemeleri daha kolaydır. Örn: dede, baba vs.

Mutasyona uğramamış bir kuştur. İnsana alışması nispeten çok daha kolaydır, kısa sürede elden yem yiyebilir, sahibini benimseyebilir ve bakıldığı yere alışabilir.

Beslenmesi

Açık yeşil muhabbet kuşlarını tatlı elma ve yeşillik ile besleyebilirsiniz. Bunun yanında hazır satılan muhabbet kuşu yemleri ile de beslenebilir..

Cinsiyet Ayrımı

Dişi açık yeşil muhabbet kuşlarının cere kısmındaki renk kahverengi-koyu sarı şeklindedir. Diğer muhabbet kuşlarının dişi-erkek ayrımı da benzer bir yolla yapılabilir. Bu sebeple cinsiyet ayrımı muhabbet kuşlarında oldukça kolaydır.

Üreme

Açık yeşil muhabbet kuşlarında kuluçka süresi 18 gündür, yavrularda tüylenme 35-40 gün içerisinde meydana gelir.

Açık yeşil muhabbet kuşunun fiyatı petshoplarda 20 ile 50 tl arasında değişebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir