[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Tam bir av köpeğidir. Yaban domuzu, ayı gibi kendinden büyük hayvanları avlamakla iyi bilinir. Çok akıllı bir ırktır. Bayağı güçlüdür, güçlü olmasının yanında ise  iyi bir korumacıdır. Vahşi hayvanlarla gözü kapalı dövüşürler. Başka köpeklerle araları iyidir ama ara ara saldırgan olabiliyorlar. Saldırganlık durumları ise  karşısındaki kişiye bağlıdır eğer o kişiden tehlike sezmedikçe son derece sakindirler. Diğer bir özelliği ise en iyi arkadaş köpeklerdendir. İnsanlara karşı çok sakin tavırları vardır. Amerikan Bulldog’ların en büyük mutluluğu ailesinin yanında olmasıdır.

 

Genel Özellikleri

En kolay özelliği çok basit şekilde eğitilmeleridir. Amerikan Bulldog’un diğer bir özelliği ise çok güçlü bir çene yapısıdır. Kasları  bayağı belirgindir. Tehlikeli durumlarda 2 m yüksekliğe kadar zıplarlar. Tüyleri kısadır. Diğer köpek türlerine göre tüy yapısı daha serttir. Bakımı da bu nedenle daha kolay ve basittir. Vücut yapısını koruması için düzenli spor yapması şarttır. Kuyruk yapısı kalındır.  Yanak yapıları kaslı ve alnı geniştir. Ön bacakları arka bacaklarına göre daha kaslı ve düzdür. Gözünün etrafı birçok renkte olabilir. Dişilerle farklılıkları gözle görülecek kadar belirgindir.  Evde beslenmeleri ile ilgili düzenli sporları yapıldığı zaman evde beslenmeye uygun olurlar. Duş konusunda ise tüyleri kısa ve kalın olduğu için yıkanmaya ihtiyaç duymazlar.

Erkek ve dişilerde boy ve kiloları şu şekildedir:
Erkeklerde Kilo: 32-54 Kg
Dişilerde Kilo: 27-45 Kg
Erkeklerde Boy: 55-70 Cm
Dişilerde Boy: 52-65  Cm

Tarihçesi

Amerikan Bulldog ırkının kökeni İngiltere’dir. İngiliz Bulldog genleriyle oynanmıştır. Bu nedenle daha iridir. Amerikalı çiftcilerin üretimiyle Amerika’da ortaya çıkan bir tür olmuştur. Koruyucu, sevecen ve zeki bir ırktır.

8.5

UYUMLULUK

9/10

DUYGUSAL YAKINLIK

9/10

ÇOCUKLARLA DOSTLUK

9/10

KÖPEKLERLE DOSTLUK

8/10

ENERJİ SEVİYESİ

9/10

BAKIM İHTİYACI

9/10

DAYANIKLILIK

9/10

ZEKİLİK

9/10

YABANCILARLA DOSTLUK

8/10

SAHİBİNE BAĞLILIK

9/10

One thought on “Amerikan Bulldog

  1. ayla dedi ki:

    AY ÇOK KORKTUMMM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir