[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Amerikan Cocker cinsi köpekler bolca yiyecek tüketmekle bilinen köpeklerdir, yani beslenmeleriyle dikkat çekerler. Çok fazla uysaldırlar  ve bu nedenle apartmanda  beslemek bile çok kolay ve zahmetsizdir. Çok dayanıklıdırlar. Çocuklarla araları muhteşem olmasına rağmen iyi bir eğitim verilmezse sahibine karşı itaat etmeleri azalır. Vereceğiniz eğitim burada çok önemlidir. Yoksa söz dinlemezler. Eğer evde ya da bahçe de kendinden başka bir köpek varsa dikkatli olunmalıdır. Çünkü başka köpeklerin havlaması en sinir bozucu unsur haline gelebilir ve son derece huysuz olurlar.

Genel Özellikleri

Çok fazla tüye sahiptirler.  Kulakları baya bir uzundur. Kafa yapısı baya anlaşılır. Çene şekli baya bir derindir. Dudakları alt çenesini kapatacak şekildedir. Diş yapısı inanılmaz güçlüdür. Ön bacakları arka bacaklarına göre daha uzun yapıdadır ve daha kemiklidir. Birden fazla renkleri vardır. Kızıl, lekeli bej, siyah ve beyaz gibi.  Av ile arası oldukça iyidir. Banyo konusunda ise ayda bir kez yıkanmaları yeterli olacaktır. Ömürleri 12-15 yıl aralığındadır.

Boy ve Kilo Oranları:
Erkeklerde boy 38 cm
Dişilerde boy 36-37 cm
Erkeklerde Kilo 10.5-13.5 Kg Arası
Dişilerde Kilo 10.5-13.5  Kg Arası

Tarihçesi

Adından da anlaşıldığı gibi kökeni Amerika’dır. Cocker adının alması iyi bir av köpeği olmaları ve kuş avlarında kullanılmalarındandır. Günümüzde is daha çok evcil köpek ve şov köpeği olarak kullanılmaktadırlar.

82.5

UYUMLULUK

9/10

  DUYGUSAL YAKINLIK

  9/10

   ÇOCUKLARLA DOSTLUK

   10/10

    KÖPEKLERLE DOSTLUK

    7/10

     ENERJİ SEVİYESİ

     8/10

      BAKIM İHTİYACI

      8/10

       DAYANIKLILIK

       9/10

        ZEKİLİK

        9/10

         YABANCILARLA DOSTLUK

         8/10

          SAHİBİNE BAĞLILIK

          9/10

           Bir Cevap Yazın

           E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir