[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bu ırkın en önemli yaşam yeri evlerdir. Ortama uyum sağlamak konusunda sıkıntı çekmezler, hemen bulundukları ortama ayak uydurabilirler. Göz önünde tuttuğunuz zaman sıkıntı yaşanmaz, aksi taktirde duygusal olarak üzülebilirler. Avcılık duyguları çok gelişmiş olduğu için avlara çıkartılır. Terrier cinsinin en minik ırkıdır.

Genel Özellikleri

Tüy dökmeleri orta sıklıktadır.  Kötü durumlarda kendini koruyabilir ve dayanıklıdır. Tüyleri kısa olduğu için bakım yaparken de çok zor olmaz. Tüylerini kuru şampuanla temizlemeniz yeterli olacaktır. Sadece zorunlu zamanda yıkasanız yeterli olacaktır. Çok çabuk kilo alırlar bu yüzden düzenli olarak egzersiz yaptırmanız gerekir. Gri, beyaz, mavi gri, buğday rengi veya açık sarı renginde tüylere sahiptirler. Yüz bölgesinde sakalları vardır. Dışında tüyleri kısa ve sıktır. Ortalama olarak 10-12 yıl arası yaşarlar. Boy ve kilo oranları şu şekildedir.

Erkeklerde Kilo: 6-7 Kg
Dişilerde Kilo: 5-6 Kg

Erkeklerde Boy: 25-28 Cm
Dişilerde Boy: 25-28 Cm

Tarihçesi

Kökeni İngiltere ve İskoçya ‘dır. Tilki, fare gibi zararlı hayvanları yok etmek için üretilmiştir, hatta vücutları tilki yuvalarına girebilecek şekildedir.

9.3

UYUMLULUK

9/10

DUYGUSAL YAKINLIK

9/10

ÇOCUKLARLA DOSTLUK

10/10

KÖPEKLERLE DOSTLUK

10/10

ENERJİ SEVİYESİ

10/10

BAKIM İHTİYACI

10/10

DAYANIKLILIK

10/10

ZEKİLİK

9/10

YABANCILARLA DOSTLUK

10/10

SAHİBİNE BAĞLILIK

10/10

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir