Merhaba Petdostu Ziyaretçileri,

Kötü niyetli şahıslar internet üzerinden verdikleri ilanlar aracılığıyla insanların evcil hayvan sevgisini suistimal edebilir. Petdostu’nda herkes ücretsiz ilan verebildiği için, dolandırıcılık olayları meydana gelebilir. İlanlar üzerinden zarara uğramamak için lütfen azami dikkati gösteriniz.

  1. Mümkünse ilanı veren kişiyle yüz yüze görüşerek söz konusu evcil hayvanı sahiplenmenizi tavsiye ederiz.
  2. İlanı veren kişiden ilanı verdiği evcil hayvana dair video, resim isteyiniz. Bu materyallerin orijinal olduğundan emin olunuz.  Size gönderilen resimler eğer google resim aramasında farklı sitelerde ve farklı ilanlarda kullanılmışsa bu ilanın dolandırıcılık ile ilgili olması yüksek bir ihtimaldir. 
  3. İlanı veren kişiden Whatsapp üzerinden yer bildirimi isteyebilirsiniz.
  4. İlanı veren kişiyle skype/whatsapp üzerinden görüntülü olarak iletişime geçebilirsiniz, böylelikle hem evcil hayvanı görebilir, hem de ilanı veren kişiyle konuşabilirsiniz.
  5.  Banka üzerinden kesinlikle cep no’ya ödeme yapmayınız.

Petdostu.net’e üye olan herkes ücretsiz bir şekilde ilan yayınlayabilir. Kullanım şartlarında belirttiğimiz üzere ilanlardan doğabilecek herhangi bir kayıp/zarardan petdostu.net sorumlu tutulamaz.

Bir ilanın sahte veya dolandırıcılık ile ilgili olduğunu düşünüyorsanız, petdostunet[at]gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.