[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Küçük ama  çok güçlü bir yapıları vardır. Korkusuz ve cesurdurlar. Oyun oynamayı çok severler. Evde bakmak isteyenler varsa bol bol spor ve egzersiz yaptırmalıdırlar. Aksi taktirde hareketlerini kontrol edemeyebilirsiniz. İlgisiz kaldıklarında bulunduğu ortama karışabilir.  İnatçı oldukları için eğitim verilirken sabırlı olmanız gerekiyor.  Av köpeği oldukları için herhangi bir hayvanın arkasında onu kovalarken bulabilirsiniz.

Genel Özellikleri

Kafa yapıları düzdür. Gözleri küçüktür. Sırt yapıları düzdür, kuyruğu diktir.  Kulakları yüzüne doğru indikçe ” V” şeklini alır. Ön bacakları arka bacaklarına göre daha düz ve daha güçlüdür. Kızdırdığınız zaman saldırganlaşırlar. Dikkatli olunması gerekir.  Diğer köpeklerle arası iyi değil hatta saldırmaya meyillidirler. Eğer evde başka küçük hayvan besliyorsanız bu cinsi eve almayın onları yiyebilir. Tüy renklerinin yarısı beyaz yarısı siyah ve kahverengi benekleri vardır. Kulakları kıvrıktır. Burun yapısı siyahtır. Gözleri koyu renktedir. Tüyleri bakım açısından çok basittir.  Tüylerinin düzenli olarak taranması yeterli olacaktır.  Ortalama 10-13 yıl arası ömürleri vardır.
Boy ve Kilo oranları şu şekildedir:

Erkeklerde Kilo: 7-8 Kg
Dişilerde Kilo: 6-8 Kg
Erkeklerde Boy: 25-38 Cm
Dişilerde Boy: 23-36 Cm

Tarihçesi

Kökeni İngiltere’ dir. Rahip tarafından keşfedilmiş bir ırktır.  İyi bir aile köpeği olması yanında tilki avlarında da kullanılmıştır.

79

UYUMLULUK

8/10

  DUYGUSAL YAKINLIK

  8/10

   ÇOCUKLARLA DOSTLUK

   8/10

    KÖPEKLERLE DOSTLUK

    6/10

     ENERJİ SEVİYESİ

     9/10

      BAKIM İHTİYACI

      9/10

       DAYANIKLILIK

       9/10

        ZEKİLİK

        9/10

         YABANCILARLA DOSTLUK

         7/10

          SAHİBİNE BAĞLILIK

          9/10

           Bir Cevap Yazın

           E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir