[Toplam:8    Ortalama:5/5]

Merhabalar,

Bu sayfada petdostu.net’te neler yapabileceğinizi ve nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. Sitemiz hala deneme(beta) aşamasında olduğu için sitemizi gezerken hatalarla karşılaşabilirsiniz, petdostu.net ile ilgili bildirmek istediğiniz birşey -çalışmayan fonksiyon,  hatalı sayfalar, tavsiyeler vs- varsa dinlemekten mutluluk duyarız. Gelelim Petdostu.net’in ne olup olmadığına ve siteyi nasıl kullanabileceğinize…

  • Sitede ücretsiz bir şekilde ilan verebilirsiniz.

Evet, petdostu.net üzerinden ücretsiz bir şekilde evcil hayvan ilanı verebilirsiniz.  Buna ek olarak, eğer ilanınızın vitrinde gözükmesini istiyorsanız paypal üzerinden vitrin ücretini ödeyerek aynı gün içerisinde  ilanınızı yayınlayabilirsiniz. Paypal üzerinden ödeme yapmak için paypal hesabınız olması gerekir. Paypal online ödeme yapmayı sağlayan en güvenli sistemlerden birisidir. İlanı vitrinde yayınlanarak daha fazla görüntülenmesini ve daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Vitrin ilanları en başta gözükürler ve anasayfada özel olarak yerlerini alırlar. İlan vermeden önce eğer evcil hayvan satış ilanı yayınlayacaksanız evcil hayvan satışları ile ilgili mevcut yönetmelikleri ve kanunları okuyunuz. Eğer evcil hayvan satışı için gerekli belgeleri sağlamıyorsanız, ilan vermeyiniz. Aksi taktirde, tüm sorumluluk ilanı veren kişiye aittir.

Verdiğiniz ilanları hesabım bölümünden düzenleyebilir, kapatabilir ve silebilirsiniz.  İlanları dilediğiniz şekilde yönetebilirsiniz.

İlan verirken evcil hayvanı olabildiğince tanıtmaya çalışmanızı tavsiye ederiz. Yaşı, cinsiyeti, türü, hastalık geçmişi konularında bilgiler vermeye çalışmanız yararınıza olacaktır.

  • Petdostu’nda evcil hayvanınızla ilgili bir soru sorabilirsiniz.

Örneğin, balığınızın cinsiyeti hakkında emin olamadınız, sorular bölümünde “Balıklar ile ilgili sorular” kategorisini seçerek, balığınızın cinsiyetini herkese açık bir şekilde sorabilirsiniz. Ya da hangi köpeği besleyeceğinize karar vermediniz, “Köpekler ile ilgili sorular” kategorisine sorunuzu göndererek cevap alabilirsiniz. Her üye soru sorabilir ve cevap verebilir. Bu şekilde evcil hayvanlarınızla ilgili üyelerimiz birbirlerine yardım edebilirler. Yardımcı olmak amacıyla cevap veren herkes Petdostu itibar puanı kazanır.

Petdostu’na üye olduğunuzda 2 adet profil bölümü olur. Birinci profil bölümü ilan sayfaları içindir. Hesabım bölümünden düzenleyebilirsiniz. İkinci profil bölümü, soru cevap bölümü içindir. O profili soru cevap bölümünden düzenleyebilirsiniz. Soru-cevap kısmında soruları ve üyeleri takip edebilirsiniz

  • Blog

Petdostu blogunda tüm evcil hayvan türleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Editörlerimiz tüm balık, köpek, kuş, sürüngen vb türleriyle ilgili bilgiler içeren makaleler yazıyorlar. Eğer siz de makale yazmak istiyorsanız, herhangi bir evcil hayvan hakkında tecrübelerinize dair söyleyecekleriniz varsa bize göndermeniz halinde yayınlamaktan memnuniyet duyarız. Bu tür durumlarda, petdostunet[@]gmail.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar. İleride petdostu’nu geliştirecek daha fazla fonksiyon ekleyebiliriz. Eklediğimiz zaman onları nasıl kullanacağınızı açıklamak için buradan duyuracağız.

Esen kalın.

Pet Dostu Ekibi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir