[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Güçlü bünye yapıları vardır. Kasları gözle görünür şekilde belirgindir.  Çocuklarla oldukça iyi anlaşırlar. Enerji seviyeleri çok yüksektir.  Kürk yapıları parlak, düz ve kısadır. Sahiplerine karşı oldukça itaatkardır. Evde eşyalara zarar verme eğiliminde bulunurlar, ancak onlara oynayacağı oyuncaklar verdiğiniz zaman eşyaları gözü görmez.

Genel Özellikleri

Düzenli egzersiz yaptırıldığı taktirde apartman yaşamı için uygundur. Dışarıda gezerken tasmanın çıkarılmaması gerekir. Oldukça cesur ve meraklı oldukları için tasmasız yola atlayıp trafik kazalarına neden olur.  Tüyleri kısa olduğu için bakıma ihtiyaç duymazlar.  Tüylerini sık sık fırçaladığınız zaman yeterli olacaktır. Tüylerinin parlaklığı için bir parça süet veya kadife ile silerseniz daha parlak bir görüntü olur. Ortalama 10-16 yıl arası yaşarlar. Traş olmalarına gerek yoktur. Ilıman ortamlarda yaşarlar. Tüy renkleri siyah, koyu kahverengi, kahverengi beyaz veya beyaz siyah renklerine sahiptirler.
Boy ve Kilo Oranları Şu Şekildedir:

Erkeklerde Boy: 36-41 Cm
Dişilerde Boy: 33-38 Cm
Erkeklerde Kilo: 11-17 Kg
Dişilerde Kilo: 10-16 Kg

Tarihçesi

Kökeni İngiltere’ dir. 17. yy zamanlarında Bulldog Terrier ile Staffordshire Bull Terrier’ in çiftleştirilmesiyle ortaya çıkan bir ırk olmuştur. Staffordshire ırkının kulaklarının kesimine izin verilmemiştir bu sebeple geriye doğru kıvrık veya yarı dik olarak bu özelliğini kabul etmişlerdir. Staffordshire Bull Terrier  “AKC” tarafından resmi olarak 1974 yılın’ da kabul edilmiştir.

90

UYUMLULUK

9/10

  DUYGUSAL YAKINLIK

  9/10

   ÇOCUKLARLA DOSTLUK

   10/10

    KÖPEKLERLE DOSTLUK

    8/10

     ENERJİ SEVİYESİ

     10/10

      BAKIM İHTİYACI

      10/10

       DAYANIKLILIK

       10/10

        ZEKİLİK

        10/10

         YABANCILARLA DOSTLUK

         8/10

          SAHİBİNE BAĞLILIK

          10/10

           Bir Cevap Yazın

           E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir