[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Sert görünüşlü tipleri vardır. Vücut yapısı oldukça sıkıdır. Yüz hatları çok belirgindir. Çok zeki bir ırktır. Sürekli olarak hareket halindedirler. Günün hemen her  saati  yorulmadan oyun oynayabilirler.

Genel Özellikleri

Bakımı çok kolay bir ırktır. Tüylerini haftada 2 defa fırçalamanız yeterli olur. Tüyleri neredeyse dökülmüyor denecek kadar azdır.  İki yılda bir de tüylerinin güzel ve bakımlı görünmesi için traş edilmesi gerekir. Yorulmak nedir bilmeyen bir türdür.Geniş ve açık alanda koşmayı ve oyun oynamayı çok severler hatta bulundukları yerden çok uzaklaşabilirler. Bu yüzden tek başlarına kalmamaları gerekiyor. Ev yaşamına göre uygundur ama hareketli olduğu için ev içindeki düzeni ona göre yapmak gerekir. Kafa yapıları diğer Terrier ırkına göre daha farklıdır. Kafa yapıları uzun, düz ve kare şeklindedir. Kaş yapıları oldukça belirgindir. Kulak yapıları orta büyüklüktedir. Ağız yapısının genişliği normaldir.  Göz yapısının şekli bademe benzer. Ayak yapıları kedilerin ayaklarına çok benzerler. Yuvarlak ve küçüktür. Tüyleri siyah, ten rengi, ve kırçıllı renklerde olabilir. İlk doğdukları zaman siyah renkte olup zamanla normal halini alırlar. Ortalama 12-15 yıl arası yaşarlar. 39 cm’ye kadar uzarlar. Kiloları ise 9-10 Kg arası değişir.

Tarihçesi

Kökeni Amerika’dır. 1884 yılında İngiltere’de sergilenmiştir. Günümüzde eşlik eden köpek olarak biliniyor. Avcılık ve bekçilikte oldukça kendini geliştirmiştir.

8.8

UYUMLULUK

9/10

DUYGUSAL YAKINLIK

9/10

ÇOCUKLARLA DOSTLUK

10/10

KÖPEKLERLE DOSTLUK

8/10

ENERJİ SEVİYESİ

10/10

BAKIM İHTİYACI

10/10

DAYANIKLILIK

10/10

ZEKİLİK

8/10

YABANCILARLA DOSTLUK

9/10

SAHİBİNE BAĞLILIK

9/10

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir