[Toplam:0    Ortalama:0/5]

 

Tüyleri pamuk gibidir.  Bu cins evcil hayvan sahipleri tüylerine değişik imajlar verirler. ( Tüye toka takmak,tüyü tıraj etmek…) Güzellik şovlarında da ön planda yer alırlar. En çok gündemde olan ve ilgi gören köpek cinsidir. Sahibine ve yabancılara karşı fazlaca sevdi doludurlar. Ama başına bela açmaya çok müsaittirler. Her an herşey yapabilme kapasiteleri vardır. Bu yüzden karşısındaki kişinin enerjisini fazla harcarlar. Diğer köpeklere karşı saldırgandırlar.  Havlamak onların hobisi haline gelmiştir. Fakat iyi bir eğitim alınırsa havlamak aşılmayacak bir sorun değildir. Zil sesi  onların korkusudur.Zil sesini duyar duymaz havlamaya başlarlar bu sebeple apartman da bakılmak için pek tercih edilmez.

Genel Özellikleri

Kulak yapıları genelde ya dik ya da yarı diktir. Kısadırlar. Tüyleri oldukça yumuşaktır.  Tüyleri yoğun olduğu için haliyle bakımı da biraz zorlaşıyor. Hergün tüylerini taramak gerekir. Hatta sprey veya yumuşatıcı kremler uygulanmalıdır. Kış aylarında çok fazla üşürler. Bu sebeple koruyucular giydirilmelidir. Yavrularının rengi ten rengi ve siyahtır. Diş yapıları çok düzgün ve düzenlidir. Gözleri güzel güzel olmasının yanında ise sevecendir. Kafa yapıları düz ve burun yapıları orta şekildir. Tuvalet eğitimini iyi vermek gerekir aksi takdirde aksilik olabilir. Çok fazla sevgi ve ilgi ister. Kızdırıldığında ısırırlar. Ortalama 12-15 yıl arası yaşarlar.

Dişi ve Erkeklerde Boy ve Kilo Oranları:

Dişilerde Boy 15.-17.5
Erkeklerde Boy 15-17.5
Dişilerde Kilo 3.2 Kg
Erkeklerde Kilo 3.2 Kg

Tarihçesi

Kökeni İngiltere’dir. 100 yıldır var olan bir türdür.Bu tür daha önceki yıllarda daha büyük olup özel bir üretimle şimdiki boylarına sahip olmuşlardır.  1870’li yıllarda yarışmalara çıkarak günümüzde önemini belirtmiştir.

77

UYUMLULUK

8/10

  DUYGUSAL YAKINLIK

  8/10

   ÇOCUKLARLA DOSTLUK

   8/10

    KÖPEKLERLE DOSTLUK

    7/10

     ENERJİ SEVİYESİ

     9/10

      BAKIM İHTİYACI

      8/10

       DAYANIKLILIK

       8/10

        ZEKİLİK

        8/10

         YABANCILARLA DOSTLUK

         7/10

          SAHİBİNE BAĞLILIK

          9/10

           Bir Cevap Yazın

           E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir